هدف دست سازه های دانش آموزی

هدف ما

یکی از معیارهای پیشرفت کشورها رجوع به مقالات علمی , ابداعات و اختراعات شهروندان می باشد. که زمینه سازندگی آن کشور را نیز فراهم می آورد اگر به چگونگی روش اولیه پیشرفت در این کشورهای پیشرفته , مانند ژاپن نظری بیندازیم , متوجه می شویم که آنان پایه پیشرفت علمی و عملی خود را بر روش های نوین و با اتکا بر آموزش و پرورش گذاشته اند و سعی بر این دارند که هرگونه تفکر را از حالت انتزاعی خارج و به عمل , اختراع و ابداع و ایجاد روشهای جدید سوق دهند . در کشور ما نیز از دانش آموزان و دانشجویان و مبتکران بیش تر انتظار می رود در جهت عملی کردن یافته ها حرکت کنند .

در آموزش و پرورش نیز برای این که از خلاقیت ها و نو آوری ها دانش آموزان بیش تر مطلع باشند و از آن در جهت پیشبرد اهداف عالیه آموزشی و پرورشی استفاده کنند , دانش آموزان را به ساخت وسایلی که بیشتر با درس شان ارتباط دارد تشویق می کنند . نتیجه این کار دانش آموزان با عنوان دست سازه های دانش آموزی از هر مدرسه ای جمع آوری و در نمایشگاهی با همین عنوان در یکی از مکان های آموزشی در معرض دید قرار می گیرد . که بیشتر بازدید کنندگان خود دانش آموزان , همکلاسی ها , معلمان , مسئولین آموزش و پرورش و تعداد ناچیزی از دیگر شهروندان عبوری از آن منطقه هستند . بنا براین تاثیر چنین کارهایی بر دیگر دانش آموزان اندک است و معمولا انگیزه ای هم بر روی آنها ایجاد نمی شود . زیرا کل دانش آموزان از نمایشگاه دست سازهای دانش آموزی بازدید نمی کنند و در نهایت بازدید کنندگان محدود به محیط آموزشی هستند یا به عبارتی خارج از محیط مدرسه و آموزش و پرورش بازدید کننده کمی حضور می یابند و دانش آموزان و خانواده های آنها نیز هیچ نتیجه ای , نه از جنبه علمی و نه از جنبه معنوی و مالی نمی گیرند حتی به یک برگه لوح تقدیر هم نمی رسند .چون هدف محدود شده است به برگزاری نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزی برای مشاهده تعدادی محدود , که ایجاده انگیزه جهت ادامه و گسترش این دست سازه ها برای دانش آموزان عزیز کشورمان ایجاد و برنامه ریزی نشده است.

به تجربه دریافته ایم که دانش آموزانی که روی یک دست ساخته کار می کنند , به علت تلاش برای ارائه کاری خوب , در صورت ایجاد انگیزه کافی بیشتر مطالعه و تحقیق می کنند که ضمن پیشرفت تحصیلی در کسب مهارت برای زندگی آینده آنان بسیار موثر است .

حال که این امکان از طریق این سایت مهیا شده است می توانیم با بهره گیری از توانایی دانش آموزان عزیز و استفاده بهینه اوقات فراغت آنها در کنار تحصیل با کمک سایر اعضای خانوده نسبت به فروش از طریق سایت دست سازهای دانش آموزی نسبت به قراردادن دست سازهای دانش آموزی در معرض دید عموم مردم دنیا این کار را با هدف کمک به خانواده ها و دانش آموزان همراه با ایجاد انگیزه و تقویت قوای همکاری و تعامل بین اعضای خانواده در فضای گرم و دلنشین منزل به انجام برسانیم .

برای این هدف در کنار شما ایستاده ایم...

برای اتباط با ما می توانید از طریق شماره تماس درج شده در صفحه تماس با ما و از طریق کانال تلگرام اقدام نمایید.